לרכישת מנוי מלאו פרטים

contact

תזמורות בני הקיבוצים

kibb

תזמורת בני הקיבוצים הוקמה לפני כחמישים שנה במטרה לאפשר לנגנים בני נוער מכיתות ז' עד י"ב מפגשים לנגינה בצוותא ולנגינה קאמרית ותזמור
תית בהדרכת מוזיקאים מקצועיים, סולנים ומנצחים מהטובים בארץ.

התזמורת שעובדת ברציפות מאז הקמתה הוציאה מתוכה במשך השנים מוזיקאים נגנים בעלי שם המשתתפים בתזמורות הטובות בארץ ובעולם וכן ייסדו את התזמורת הקאמרית הקיבוצית.
התזמורת מונה שלוש חטיבות: תזמורת נושפים, תזמורת כלי קשת צעירה ואנסמבל כלי קשת בוגר בו משתתפים נגנים מכיתה ח' עד י"ב עליו מנצח אורי חן שהוא גם מורה לצלו לתלמידים רבים.

התזמורות נפגשות שלוש פעמים בשנה לכנסים של 5 ימים.
כיום מנגנים בתזמורת בנוסף לבני הקיבוצים גם בני מושבים, ישובים קהילתיים וערים.
קשר הדוק מקיימת התזמורת עם אולפני המוזיקה שעל יד המועצות האזוריות, ועם תזמורת נתניה – הקאמרית הקיבוצית. פעם בשנה בחופשת החנוכה מקיימת תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית קונצרט משותף עם האנסמבל הבוגר של בני הקיבוצים ונגני כלי נשיפה בוגרים מתזמורת כלי הנשיפה.
חזוננו הוא שהתזמורות תמשכנה לפעול ולהוות אבן שואבת למנגנים צעירים ומוכשרים שיגיעו בעתיד גם לתזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית.

kibb

להלן רשמים מקונצרט משותף שנערך לפני כשנתיים:

צעירים לצד בוגרים – בקונצרט השנתי
הקונצרטים המשותפים מתקיימים מדי שנה בניצוח ירון גוטפריד. הם מהווים המשך למפגש המוסיקלי מקדים בין שתי התזמורות.
על הבמה ניתן היה לראות בנוסף לשילוב הבין-דורי גם שילוב בין-משפחתי מרגש:
נגן הקונטרבס הצעיר ינאי אבנט הוא בנו של נגן הויולה הותיק של התזמורת הקאמרית הקיבוצית יעקב אבנט ונגנית הפגוט הצעירה מרים זיסקינד היא בתה של נגנית הויולה מרינה זיסקינד.
הקונצרטים גם מהוים מפגש נגינה מפרה של מורים-תלמידים : שתי נגניות הקרן הצעירות ניגנו לצד מורתם – נגנית הקרן הראשית של התזמורת רותי ורון,
ונגניות הכינור הצעירות ניגנו לצד מורתם מרינה זיסקינד .

kibb

החיבור בין התזמורת הבוגרת המקצועית לבין נגני התזמורת הצעירה מהווה את גולת-הכותרת של סדנאות האימון שעוברים הנגנים הצעירים בכמה ימי אימון מרוכזים, ומעניק להם הזדמנות ואתגר להתנסות בנגינה לצד נגנים מקצועיים ולעמוד בסטנדרטיים גבוהים של ביצוע מול קהל. הנהלת תזמורת נתניה – הקאמרית הקיבוצית רואה בכך מפעל חינוכי חשוב אשר מטרתו לטפח דור המשך של נגנים.

תוכניה שנתית – לעונה הנוכחית

מועדון ידידים

kaftor