משפחה וקהילה

גירושין בהסכמה דרך הסכם גירושין - הגדרה משפטית ודוגמאות כיצד זה עובד

גירושין בהסכמה עם הסכם גירושין Min (1)

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

גירושין בהסכמה דרך הסכם גירושין הוא כאשר בני זוג מחליטים שהם רוצים להתגרש ומסכימים בכל הנושאים, לרבות משמורת, מזונות ילדים וחלוקת רכוש. זה נעשה לעתים קרובות מבלי לפנות לבית המשפט. כמו כן, גירושין בהסכמה דרך הסכם גירושין הוא הליך משפטי שניתן להתחיל בו ללא צורך בדיונים או ראיות בבית המשפט.

חלק מהזוגות ששוקלים להתגרש בהסכמה דרך הסכם גירושין עשויים להיות מודאגים מהאופן שבו זה ישפיע על ילדיהם. הם עשויים לחשוב שהילדים ירגישו שאין להם שליטה על המצב או שהם נאלצים לעשות משהו. אבל במציאות, מחקר הראה שלילדים להורים שעוברים גירושים בהסכמה יש רגשות דומים לגבי הוריהם לאלו שהוריהם עברו גירושים מסורתיים.

ישנם יתרונות רבים של גירושין מסוג זה, כגון שהם מהירים יותר ופחות יקרים מסוגי גירושין אחרים, יש פחות סיכונים משפטיים, ואין להם השפעה על הסדרי משמורת או הסדרי מימון.

גירושין בהסכמה דרך הסכם גירושין יכולים להתבצע בשתי דרכים:

  • בחתימה על הסכם בכתב
  • בחתימה על תצהיר הסכמה

זוגות המבקשים להתגרש בהסכמה דרך הסכם זה צריכים לעמוד בדרישות מסוימות:

  • הם חייבים לחיות בנפרד לפחות שנה אחת
  • עליהם להסכים על אופן חלוקת רכושם וחובותיהם, ועל הסדרי משמורת ילדים והסדרי מזונות
  • אסור שיהיו להם ילדים קטינים משותפים

מהו הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא חוזה משפטי שנערך על ידי שני בני הזוג כאשר הם מתגרשים. הוא כולל את התנאים של אופן חלוקת הרכוש והחובות, איך יטופלו הילדים ואיך תיראה מזונות בני זוג.

השלב הראשון בעריכת הסכם הגירושין הוא לקבוע אם הוא הכרחי בכלל. לעיתים, זוגות שמתגרשים יכולים להגיע להסכמה ללא כל צורך במסמך רשמי.

אם שני בני הזוג מסכימים על כל תנאי הגירושין שלהם, הם יכולים פשוט לרשום אותם במסמך או לחתום עליהם בפני עדים. עם זאת, אם יש מחלוקות לגבי חלק מהתנאים בהסכם שלהם, אזי ייתכן שיהיה צורך בעורך דין לנסח את אותם חלקים של הסכם הגירושין.

תפריט נגישות אתר