הכל לבית

הכל על תהליך בניית מדרגות מעץ לבית

מדרגות מעץ לבית Min (1)

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

מדרגות מעץ לבית הן סוג של מדרגות העשויות מעץ. הן מגיעות בצורות וגדלים שונים, אך את הנפוצות ביותר ניתן למצוא בבתים ובמלונות. הן עשויות ממגוון רחב של חומרים. חלק מהסוגים הפופולריים ביותר כוללים עץ מלא, פורניר ועץ מרוכב.

הסוגים השונים של מדרגות מעץ לבית הם כדלקמן:

  • המדרגות הישרות, שהן הסוג הנפוץ ביותר של מדרגות מעץ ואין להן סיבובים או שינויים בצורתן.
  • המדרגות הלולייניות, שיש להן גרם מדרגות שמתפתל סביב נקודה מרכזית, לרוב עם אלמנטים דקורטיביים כמו מעקה.
  • המדרגות המעגליות, שמרכזן פתוח ובדרך כלל בנויות בקוטר גדול כדי להכיל מספר אנשים בו זמנית.
  • המדרגות בסגנון הסולם, שנמצאות בדרך כלל בחלק הפנימי של מבנים שבהם אין מספיק קירות למדרגות ישרות אך עדיין צריך להיות מסוגל לעלות ולרדת מקומת הקרקע מבלי להיכנס לבניין דרך דלתות או חלונות גבוהים מדי עבור אנשים לעלות ולרדת במדרגות בדרך כלל.
  • מדרגות מעץ מלא - אלו עשויות מחתיכות עץ מלא שעוצבו בעבודת יד. לאחר מכן מלטשים את העץ לברק גבוה לפני שהוא מונח בצורתו הסופית.
  • מדרגות פורניר - אלו עשויות מיריעות דקות של עץ דק שהודבקו יחד ועוצבו במכונה. ניתן לשייף או לצבוע אותם כדי להתאים את הצבעים של עיצוב הפנים של הבית.
  • מדרגות מורכבותת - סוג זה כולל שילוב של שני חומרים או יותר כמו פלסטיק ומתכת, מה שמקנה להם עמידות וחוזק ועדיין בעלות מראה טבעי.

איך בונים מדרגות מעץ לבית

ישנן מספר דרכים לבנות מדרגות מעץ. זהו תהליך יצירתי ומורכב שדורש הרבה עבודה ותכנון. הדרך הנפוצה ביותר לבניית מדרגות עץ היא באמצעות ערכה לבניית מדרגות, הכוללת את כל החלקים הדרושים לבנייה. ערכות אלו מגיעות בגדלים וסוגים שונים, כאשר אחת מתוכננת במיוחד לבניית מדרגות עץ גדולות.

בניית מדרגות עץ היא לא רק הנחת העץ ויצירת גרם מדרגות. זה כרוך גם בעיצוב גרם המדרגות בצורה כזו שיהיה יציב ובטוח לשימוש. ראשית, יש לוודא שהעץ יבש ועבר טיפול בחומר משמר. לאחר מכן, צריך לחתוך אותו לחתיכות, להרכיב אותו יחד ואז להדביק את כולם יחד. לבסוף, עליכם לשייף את העץ לפני מריחת ציפוי כלשהו עליו.

תפריט נגישות אתר