השקעות נכסים דיגיטליים

מדריך למתחילים להשקעה בביטקוין

השקעה בביטקוין Min (1)

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי שקיים מאז 2009. זהו מטבע עצמאי שאינו נשלט על ידי אף ממשלה, בנק מרכזי או מוסד פיננסי.

ניתן להשתמש בביטקוין לרכישת סחורות ושירותים מקוונים בחנויות כמו אמזון ו-Expedia. זה יכול לשמש גם לקניית מוצרים מחנויות לבנים וטיט, אבל מקרה שימוש זה נפוץ פחות מרכישות מקוונות. ניתן להחליף ביטקוין גם למטבעות אחרים כמו דולר ארה"ב או יורו בבורסות ביטקוין.

השקעה בביטקוין יכולה לתת לכם חשיפה לשוק מטבעות הקריפטו ולעזור לכם לגוון את התיק שלכם עם קבוצת נכסים בסיכון גבוה ותגמול גבוה. ישנן דרכים רבות להשקיע בביטקוין כמו רכישת המטבע הקריפטו במטבעות פיאט בבורסה, השקעה בקרן גידור ביטקוין או תעודות סל, או השקעה בחברות שיש להן חשיפה לביטקוין דרך המודל העסקי שלהן.

מה זה ביטקוין

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי שנוצר ומאוחסן באופן אלקטרוני. אין לה צורה פיזית והיא אינה נתמכת על ידי ממשלה של אף מדינה.

מה זה בלוקצ'יין?

המושג Blockchain הוא סוג חדש של מסד נתונים מבוזר ומופץ. הוא מתעד עסקאות של מטבעות דיגיטליים בסדר כרונולוגי ומאחסן אותם כבלוקים.

טכנולוגיית הבלוקצ'יין היא דרך חדשה לאחסן נתונים, ולכן יש לה יתרונות רבים על פני טכנולוגיות אחרות כמו מסדי הנתונים הריכוזיים.

טכנולוגיית הבלוקצ'יין אוגרת נתונים בבלוקים המקושרים יחד בעזרת קריפטוגרפיה כדי לוודא שלא ניתן לשנותם או לפרוץ אותם.

איך להשקיע בביטקוין?

ביטקוין הוא מטבע קריפטוגרפי ומערכת תשלומים חובקת עולם. זהו המטבע הדיגיטלי המבוזר הראשון, שכן המערכת פועלת ללא בנק מרכזי או מנהל יחיד. הרשת היא עמית לעמית ועסקאות מתבצעות בין משתמשים ישירות, ללא מתווך. עסקאות אלו מאומתות על ידי צמתי רשת באמצעות שימוש בהצפנה ומתועדות בפנקס מבוזר ציבורי הנקרא בלוקצ'יין.

מחיר הביטקוין גדל בהתמדה לאורך זמן, עם תנודתיות מסוימת לאורך הדרך.

ישנן שתי דרכים להשקיע בביטקוין: השקעה לטווח ארוך או מסחר על תנועות מחירים קצרות טווח. להשקעה לטווח ארוך, מומלץ לקנות ביטקוין כשהם זולים ולהחזיק בהם לרווחים עתידיים. למסחר לטווח קצר, עדיף לקנות ביטקוין כשהמחירים גבוהים (כמעט שיאי כל הזמנים) ולמכור כשהמחירים נמוכים (כמעט שפל בכל הזמנים).

איך לקנות ביטקוין

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי. הוא אינו מגובה על ידי אף ממשלה או בנק מרכזי וניתן להעביר אותו מאדם אחד לאחר מבלי לעבור דרך בנקים או מסלקות.

יש שלוש דרכים עיקריות לקנות ביטקוין:

  • קניית ביטקוין בבורסה
  • קניית ביטקוין בכרטיס אשראי
  • קניית ביטקוין במזומן

אנו מקווים שמאמר זה סיפק לכם את המידע הנדרש בכדי לקבל רקע בנושא השקעה בביטקוין.

תפריט נגישות אתר